Rondomat Duo 1-10

Jesteś tutaj

 

Rondomat Duo 1-10

 

BWT Rondomat Duo 1- 10 to systemy zmiękczania wody zaprojektowane do uzdatniania wody dla średniej wielkości budynków, w których czysta i bezpieczna woda pitna jest niezbędna.  Rondomat Duo 1-10 stanowi uzupełnienie gamy systemów zmiękczających BWT Rondomat Duo.

Technologia Rondomat Duo – bezpieczeństwo i wiarygodność

Systemy Rondomat Duo działają w sposób prosty i logiczny: mniejsze rozmiary wpływają na zwiększenie przepływu. Technologia zastosowana w zmiękczaczach Rondomat Duo pozwala na pełne wykorzystanie możliwości żywicy jonowymiennej, szybsze uwalnianie soli, a tym samym znaczne skrócenie czasu regeneracji.

Zasada działania

Zmiękczacz Rondomat Duo działa na zasadzie wymiany jonowej. Czuły mikroprocesorowy sterownik, ze zintegrowanym wodomierzem wody zmiękczonej, reguluje pracą urządzenia. Przy rozruchu programowany jest stopień zmiękczania wody oraz data i godzina. Regeneracja kolumny jonowymiennej rozpoczyna się automatycznie, gdy zostanie wyczerpana jej zdolność jonowymienna. W tym samym momencie zmiękczacz przełącza się na drugą kolumnę jonowymienną, co zapewnia nieprzerwany dostęp do wody miękkiej. Dzięki takiemu trybowi pracy do minimum ograniczony jest czas przestoju wody w urządzeniu.

Zmiękczanie i regeneracja

Twarda woda przepływa z góry na dół przez żywicę jonowymienną z jonami sodu. Jony wapnia i magnezu, powodujące twardość wody, są absorbowane przez żywicę i zastępowane jonami sodu. Gdy zdolność jonowymienna złoża zostanie wyczerpana urządzenie przełącza się automatycznie w tryb regeneracja. Żywica jest oczyszczana z jonów wapnia i magnezu i „doładowywana” jonami sodu.

Mniejsze rozmiary - większa wydajność

Do tej pory do uzyskania przepływu wody na poziomie ok. 6 m/h i twardości wody 0,1 °dH, wymaganych w przypadku wody dla budynków publicznych i mieszkalnych, niezbędne było zainstalowanie systemu o wydajności od 400 do 500 m³ x °dH. Rondomat Duo 6, trzeci co do wielkości zmiękczacz z serii Duo, mimo wydajności 250m³ ° dH pozwala na osiągnięcie tych samych parametrów. Dzięki temu możesz zaoszczędzić kupując mniejsze urządzenie, a jednocześnie zachować odpowiednie parametry pracy.

Główne zalety:

  • dwukolumnowy zmiękczacz wody, sterowany objętościowo, z naprzemienną pracą kolumn jonowymiennych
  • do wody o temperaturze 5-30°C
  • Ciśnienie robocze: min. 2,5 bar, max. 8 bar
  •  najwyższy poziom higieny urządzenia dzięki oddzieleniu kolumn jonowymiennych od komory solanki
  • regeneracja sterowana mikroprocesorem co zapewnia efektywne wykorzystanie żywicy i optymalizuje produkcję czynników regeneracyjnych
  • zwiększona ochrona antybakteryjna zgodnie z DIN EN 14743 i  DIN 19363-100

 

Rondomat Duo dostępny w wersjach: 1, 2, 3, 6 i 10

Przepływ nominalny w zależności od  rozmiaru systemu.