PREPARATY DO UZDATNIANIA TRADYCYJNEGO

Jesteś tutaj

 

PREPARATY DO UZDATNIANIA TRADYCYJNEGO

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Produkty zawierające w składzie komponenty odpowiedzialne za szybkie wiązanie rozpuszczonego tlenu i stabilizację twardości,
  • Zapewniają optymalną ochronę i bezpieczeństwo stosowania w przypadku instalacji kotłów parowych, w których produkowana para nie może zawierać żadnych dodatków,
  • Dostępne gotowe rozwiązania w postaci produktów multifunkcyjnych lub preparatów do uzdatniania łączonego. Ich odpowiednia kombinacja umożliwia intensyfikację wybranego efektu technologicznego, a także kondycjonowanie wody w odcinku para-kondenstat,
  • Mechanizm działania antykorozyjnego oparty jest na chemicznym odtlenieniu wody zasilającej obieg grzewczy, oraz na regulacji właściwego odczynu pH,
  • Produkty oparte na bazie chemii mineralnej mogą być również wzbogacone organicznymi dodatkami.

1. Kotłownie parowe

 

EKODOS P2690

Preparat multifunkcyjny, zapewnia kompletną ochronę antykorozyjną i antyosadową odcinka zasilającego i kotłowego. Przeznaczony dla układów kotłów parowych zasilanych wodą zmiękczoną, zdemineralizowaną lub zdekarbonizowaną. Produkt nie zawiera składników lotnych, jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, również z mlekiem i jego przetworami.

EPURODOS P788

Preparat multifunkcyjny, zapewnia kompletną ochronę antykorozyjną i antyosadową odcinka zasilającego i kotłowego. Przeznaczony dla układów kotłów parowych zasilanych wodą zmiękczoną. Produkt nie zawiera składników lotnych, jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, również z mlekiem i jego przetworami.

EPURODOS P267

Inhibitor osadów i korozji. Produkt o doskonałych właściwościach antyosadowych. Jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, również z mlekiem i jego przetworami.

EPURODOS D245

Inhibitor osadów. Produkt skutecznie przeciwdziała tworzeniu się kamienia kotłowego, osadów trudno rozpuszczalnych soli i narastania magnetytu. a także posiada właściwości usuwania istniejących osadów. Jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, również z mlekiem i jego przetworami.

EPURODOS P330

Reduktor tlenu, zapewnia skuteczną chronę antykorozyjną odcinka zasilającego i kotłowego. Produkt nie zawiera składników lotnych, jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, również z mlekiem i jego przetworami.

EPURODOS P340                                                                                                                       

Reduktor tlenu. Produkt o właściwościach lotnych, działa na odcinku zasilającym, kotłowym i w instalacji kondensatu. Przeznaczony do stosowania w instalacjach, w których para nie ma kontaktu z produktami spożywczymi.

EPURODOS P392  Inhibitor korozji o właściwościach lotnych, działa na odcinku zasilającym, kotłowym i w instalacji kondensatu. Jest wytwarzany zgodnie z zaleceniami F.D.A (Food & Drug Administration) §173.310 i może być stosowany w instalacjach, w których para ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, za wyjątkiem mleka i produktów mlekopochodnych.

 

2. Kotłownie wodne

EPURODOS W800                                                                                                               

 

Preparat multifunkcyjny o działaniu antykorozyjnym i antyosadowym. Jest zalecany do stosowania w instalacjach, w których woda ma kontakt ze stalą czarną, miedzią i jej stopami lub stalą nierdzewną. Nie można stosować produktu w instalacjach zawierających aluminium lub jego stopy.