MODEL PLATNIUM SP-HW

Jesteś tutaj

 

MODEL PLATNIUM SP-HW

 

 

 

 

 

 

Lampy UV

DEZYNFEKCJA WODY

 

Naświetlanie wody światłem ultrafioletowym jest metodą dezynfekcji, która nie wprowadza żadnych środków chemicznych, nie zmienia smaku i zapachu wody oraz nie grozi przedawkowaniem środka dezynfekcyjnego. Światło  ultrafioletowe  jest  promieniowaniem  elektromagnetycznym  o  długości  fali 100-400 nm. Jest to zakres światła niewidzialnego składający się z trzech przedziałów UV-A, UV-B, UV-C. Przedział UV-C o zakresie od 200 do 280 nm jest odpowiedzialny za bakteriobójcze oddziaływanie ultrafioletu na drobnoustroje. Działanie bakteriobójcze polega na absorbowaniu światła UV-C przez strukturę DNA drobnoustrojów. Stosując odpowiednio dobrany czas i natężenie promieniowania UV można całkowicie zniszczyć drobnoustroje poprzez destrukcje ich DNA. Poszczególne drobnoustroje posiadają różną odporność na działanie ultrafioletu. Dla zniszczenia określonych drobnoustrojów podawane są wielkości dawki UV w mJ/cm2.

MODEL PLATNIUM SP – HW

 

  • sterylizatory UV dezynfekują wodę niszcząc bakterie i wirusy. Proces dezynfekcji promieniami UV polega na naświetlaniu wody falami elektro-magnetycznymi o długości 253,7 nm. Drobnoustroje niszczone są przez fale absorbowane przez strukturę DNA
  • sterylizatory UV Platinum SP - HW na gorącą wodę, zabezpieczają wodę przed rozwojem bakterii Legionella

  • Legionella znajduje optymalne warunki dla rozwoju w wodzie o temp. 20-500 oC. Najszybciej namnaża się w temp. 38 – 42 oC, a ginie całkowicie w temp. 70 oC. Szczególnie sprzyjające jej namnażaniu warunki panują w instalacjach ciepłej wody i klimatyzacyjnych, a to ze względu na wysokie temperatury
  • Przed działaniem Legionelli należy ze szczególną dbałością zabezpieczać obiekty użyteczności publicznej: szpitale, domy akademickie, szkoły, hotele, baseny kąpielowe, budynki mieszkalne. W takich obiektach bowiem dojść może do zakażenia bakterią dużej ilości osób, czy wręcz do rozwoju epidemii. Budynki użyteczności publicznej często są zasilane w ciepłą wodę z lokalnych kotłowni, w których stosuje się duże pionowe podgrzewacze wyposażone w wężownicę.
    W zbiornikach o dużej pojemności może dochodzić do rozwarstwienia wody o różnych temperaturach. Na dnie podgrzewacza zalega woda o temp. 35 40 oC, stając się dogodnym środowiskiem do rozwoju Legionelli.